Tělovýchovná zařízení města Tábora s.r.o. Vítejte na našich webových stránkách

Plavecká akademie Tábor

logo_PA_color_white

Zřizovatel: Tělovýchovná zařízení města Tábora s.r.o., Václava Soumara 2300, 390 03 Tábor

Kontakt:

Mgr. Lucie Kmínková PhD.

Vedoucí Plavecké akademie Tábor

Tel.: +420 721 974 046

E – mail: plaveckaakademie@tzmt.cz

Plavecká akademie Tábor organizuje základní plaveckou výuku žáků prvního stupně základních škol dle vyhlášky č. 48/2005 Sb., o základním vzdělávání, v platném znění, metodický pokyn Č. j. MSMT-37471/2014 a přípravnou plaveckou výuku dětí mateřských škol. Pořádá kurzy vaničkového plavání, kurzy plavání kojenců a batolat, kurzy plavání pro děti od 3 do 6 let a další speciální kurzy plavání pro všechny věkové kategorie.

Výuku plavání zabezpečují plně kvalifikovaní instruktoři, na dvou sportovištích provozovaných TZMT s. r. o.

Pro výuku žáků ZŠ a dětí z MŠ je využíván moderní plavecký stadion, který se skládá z těchto zařízení: krytý bazén s osmi plaveckými dráhami o délce 25m , dětský výukový bazén a brouzdaliště. Pro nejmenší děti od 6 ti měsíců je určeno Dětské centrum v Hanojské ulici na Sídlišti nad Lužnicí.

Cílem Plavecké akademie Tábor je vytvořit u žáků a dětí regionu Táborsko kladný vztah k vodě za použití vhodných her, průpravných cvičení a využití plaveckých pomůcek.

Obsahem výuky v akademii je dokonalé seznámení žáků a dětí s vodou, osvojení základních plaveckých dovedností (dýchání, splývání, potápění, orientace ve vodě, skoky do vody) a výuka plaveckých způsobů znak, prsa a volný způsob (kraul).

Plavecká akademie Tábor organizuje zejména následující kurzy:

Přípravná předplavecká výuka pro mateřské školy

Základní plavecký výcvik

Po ukončení kurzu dostane každý žák ZŠ i MŠ mokré vysvědčení.

Plavecká akademie Tábor je členem Asociace plaveckých škol.